Náruč plná remesiel - Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove

Prislušná obec vykoná posudenie žiadateľla o sociálnu službu a vydá rozhodnutie o odkázanosti žiadateľa na sociálnu službu.
ZpS Náruč poskytuje pobytovú službu s kapacitou 150 klientov,  služby ambulantne v dennom stacionári s kapacitou 15 klientov a jedáleň.
Občianske združenie združujúce prijímateľov sociálnej služby, ich blízke osoby a zamestnancov ZpS Náruč v Prešove.
Ochrana osobných údajov
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality 2019
Náruč plná remesiel

„Zo všetkých strán sa nám krása ponúka,
rozľahlá široká náruč dokorán otvorená
objať všetkých chce.“

Dňa 05.09.2019 sa uskutočnil pod záštitou Zariadenia pre seniorov Náruč, Divadla Jonáša Záborského – útvaru osvetovej činnosti a Občianskeho združenia Veselka, v poradí už 4. ročník podujatia „Náruč plná remesiel“. Nakoľko išlo o podujatie úzko spojené s ľudovou tvorbou jeho slávnostné zahájenie si vzali pod taktovku PaedDr. Bronislava Fecková a Mgr. Ivana Čechová s Detským folklórnym súborom Zvonček, ktorý pôsobí pri ZŠ Ľubotice.
Náruč otvorila svoje brány pre týchto zručných remeselníkov: Máriu Basalovú – zdobenie medovníkov; Jarmilu Harčárovú – kytice z listov, háčkovanie a čipka; Máriu Dzurčaninovú – bižutéria; Evu Kohútovú – pletenie z nití; Jána Kostrába – lepenie dreveníc a drôtovanie; Máriu Kostrábovú – krojované bábiky; Bertu Levayovú – drôtovanie; Margitu Maďarovú – paličkovaná čipka; Darinu Sajdákovú – macramé; Katarínu Wagnerovú – košíky z pedigu a Annu Závackú – kraslice, soľnobanská čipka a šúpolie. Podujatie navštívili: viceprimátor mesta Prešov, Mgr. Pavol Neupauer, poverená riadením Odboru služieb pre občanov MsÚ Prešov, PhDr. Mária Humeníková PhD., metodička Útvaru osvetovej činnosti
DJZ v Prešove, pani Viera Vargová, partneri projektov ZŠ Bajkalská a Katolícka spojená škola sv. Mikuláša.
Pod vedením inštruktorky sociálnej rehabilitácie Anny Hirkovej si mohol každý vyskúšať točenie hliny na hrnčiarskom kruhu.

Mgr. Sylvia Šimkovičová
sociálna pracovníčka
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky