Aktuality

Medzinárodný plenér v ZPS Náruč

Zariadenie pre seniorov Náruč Veselá 1, zorganizovalo v dňoch 25.05.2023 – 27.05.2023 šiesty ročník medzinárodného plenéra. Prítomných umelcov a prijímateľov prišiel pozdraviť aj poslanec EP Ivan Štefanec, v doprovode zástupcu primátora Prešova Petra Krajňáka a Jany Zakarovskej – poverenej vedením odboru sociálnych služieb.

Súčasťou plenéra boli aj tvorivé dielne zamerané na rozvoj schopností prijímateľov s cieľom uvedomiť si svoj vlasný potenciál, hlbšie poznať sám seba, a okrem toho aj osobnostne rásť. So zvládnutím používaných techník nám pomáhali aj žiaci z partnerskej ZŠ Bajkalská. Prírodu a okolie zariadenia maľovali Alexandra Tabisz, Renata Goraczko, Krzysztof Niedzwiecki, Anna Kosztyla, Magdalena Wyzykowska- Figura, Jerzy Figura z Poľska, Viktoria Slivka z Ukrajiny, Alena Sedláková, Katarína Sláviková- Volčková, Xénia Volčková, Katarína Grúsová, Jaromír Hybeľ, Miroslav Potoma, Viliam Volk, Jozef Onduš, Natália Hirková a Anna Hirková zo Slovenska.

Výsledky trojdňovej práce umelcov a prijímateľov boli zverejnené na slávnostnej vernisáži 27.05.2023 o 16:00 hod. za účasti zástupcov mesta Prešov poslankyne MsZ Janette Langovej a Eduarda Vokála.

Obrazy sú verejností prístupné od 27.05.2023 do 05.06.2023 v hale zariadenia

Mgr. Sylvia Šimkovičová
sociálna pracovníčka

Ísť späť

© 2023 Všetky práva vyhradené pre Zariadenie pre seniorov Náruč
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.