Turnaj v minigolfe seniorov
Pod záštitou Mesta Prešov, Občianskeho združenia Veselka a Zariadenia pre seniorov Náruč sa dňa 12. 6. 2025 uskutočnil trinásty ročník Turnaja v minigolfe seniorov. Turnaja sa zúčastnili seniori z denných stacionárov, centier sociálnych služieb, občianskych združení, mestských organizácii a kresťanských klubov seniorov. Všetkých prítomných prišli pozdraviť a podporiť zástupcovia mesta Prešov zástupca primátora mesta Mgr. Peter Krajňák, poslankyňa mestského zastupiteľstva MUDr. Daniela Mrouahová, vedúca Kancelárie primátora mesta Mgr. Jarmila Vokálová a Bc. Michal Semančík z oddelenia kultúry, športu a cestovného ruchu. Súťaž symbolicky zahájil pán Semančík.
Súťažilo sa na 5. minigolfových dráhach, na ktorých o prvenstvo bojovalo 19 družstiev. Spolu 76 hráčov odohralo 1228 úderov. Rozhodoval každý úder, o čom svedčil aj rovnaký počet úderov na prvých troch miestach. O konečnom poradí rozhodlo až tretie rozstrelové kolo. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Jednoty dôchodcov I. mestskej organizácie Sekčov, druhé miesto si vybojovali seniori z klubu Presen. Tretie miesto si obhájili domáci seniori Zariadenia pre seniorov Náruč.
Turnaj bol nie len napínavým športovým stretnutím, ale aj stretnutím priateľov v príjemnej a prajnej atmosfére.
Mgr. Agáta Sučková
sociálna pracovníčka