História zariadenia

Zariadenie pre seniorov Náruč

História

Po dvoch rokoch stavebných prác vyrástol v Prešove na kopci nad lokalitou "Tehelňa" komplex štyroch prepojených budov. V pôvodnom zámere sa v týchto priestoroch uvažovalo s poskytovaním služieb formou penziónu - domova dôchodcov. Pri slávnostnom otvorení prevádzky sa však zohľadnila skutočná požiadavka občanov a 25. apríla 1986 bol v tomto komplexe zriadený domov dôchodcov. Pre život seniorov sa tým otvorili nové možnosti.

Predstavy o krajšom živote starších ľudí začal napĺňať Jozef Roják, ktorý dňa 2. júna 1986 bol do domova dôchodcov prijatý ako prvý. V ďalších týždňoch sa počet obyvateľov a zamestnancov domova dôchodcov rozširoval. Situácie, ktoré vznikali v dôsledku adaptácie novoprijatých obyvateľov na nové prostredie si neraz vyžadovali zmenu nielen v systéme práce ale aj v úprave a dopĺňaní interiérov a exteriérov. Preto k prvotným objektom bola postupne doplnená stravovacia prevádzka, spojovacia chodba z pavilónu C do práčovne, skleník, pivnica a altánok.
 
Na základe finančných prostriedkov z Regionálneho operačného programu bola v roku 2015 v zariadení vykonaná rozsiahla rekonštrukcia  počas ktorej boli zateplené všetky objekty, nainštalované solárne kolektory na strechu pavilónu A, vymenené komplet technické zariadenie v kotolni a bol postavený aj nový objekt pre ergoterápiu a práčovňu.
ZPS Náruč - História zariadenia pre seniorov

Pozrite si video z nášho zariadenia

© 2024 Všetky práva vyhradené pre Zariadenie pre seniorov Náruč
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.